Jak dodać Warstwę do Modułu Cache? Poradnik dla Administratora.

Artykuł związany z Modułem Cache

Konfiguracja Modułu Cache jest możliwa tylko przez Użytkowników z uprawnieniami Administratora. Wszystkie inne grupy Użytkowników mogą korzystać z warstw umieszczonych w module ale tylko i wyłącznie dodając je do swojego projektu w panelu mapowym.

Przed ostatnim krokiem jakim jest dodanie warstwy do projektu Administrator musi wykonać poniższe kroki:

  1. Przechodzi do “Panelu Administracyjnego” i w zakładce “Moduły” odnajduje “Cache”. Jeżeli moduł nie jest włączony uruchamia go za pomocą suwaka, który po aktywacji jest niebieski.
  2. Ustawia domyślny interwał czasu generowania się warstw, a następnie przeciąga interesującą go warstwę z prawej strony z kolumny “Dostępne warstwy”, na lewą stronę do “Warstw Cache”. Jeżeli jakies warstwy nie są dostępne trzeba sprawdzić jaka grupa warstw jest wybrana ogólne/wodociągowe/kanalizacyjne.
  3. Ostatnim i najważniejszym krokiem, aby warstwy cache generowały się prawidłowo jest uruchomienie generowania warstw, które ukryte jest pod trzema kropkami w opcjach warstwy. Prawidłowo skonfigurowana warstwa gotowa do wygenerowania posiada oznaczenie zielonym “ptaszkiem”. Po upływie pełnego minimalnego interwału czasu tj. doby będzie gotowa do wyświetlenia na mapie.

Czy artykuł był pomocny?