Wprowadzenie

GIS.Box to dostępna przez przeglądarkę, wszechstronna aplikacja GIS, której twórcą i właścicielem jest GIS Support. Głównym celem GIS.Box jest zapewnienie firmom i instytucjom narzędzia do wygodnej i efektywnej współpracy z wykorzystaniem danych przestrzennych.

Szybkie linki:

  1. Strona główna GIS.Box
  2. Cennik GIS.Box

Ogólna koncepcja zastosowania GIS.Box

 

Prawidłowe funkcjonowanie współczesnej firmy to przede wszystkim efektywny obieg informacji. W dobie cyfrowej transformacji firmy radzą sobie z tym coraz lepiej. W zależności od branży, wdrażają różnego rodzaju systemy IT i integrują je w celu sprawnego działania. Dawniej były to głównie programy typu desktop. Obecnie zdecydowana większość narzędzi dostępna jest przez przeglądarkę www, a oprogramowanie desktop pozostało do zastosowań profesjonalnych. Obecnie nikogo nie dziwi wspólna tworzenie jednego dokumentu w kilka osób. Z czego część pracuje z wykorzystaniem oprogramowania desktop, a pozostali przez przeglądarkę.

Zauważyliśmy, że inaczej jest z GIS. Do tej pory (z różnych względów) osoby pracujące przy jednym procesie, korzystają z niekompatybilnego oprogramowania (np. QGIS + Google Earth), wymieniają się plikami źródłowymi wysyłając sobie e-maile, a osoby bez podstawowej wiedzy GIS, nadal zmuszone są do korzystania z wygenerowanych plików PDF z mapami. Jest to wysoce nieefektywne, znacznie podnosi ryzyko projektów i kosztuje krocie.

Dlaczego tak jest?

 

Na rynku mało jest narzędzi, dzięki którym możliwe jest zintegrowanie wszystkich procesów związanych z danymi przestrzennymi w ramach jednego środowiska które byłoby jednocześnie:

  1. proste w obsłudze
  2. kompatybilne z oprogramowaniem profesjonalnym (QGIS)
  3. przystępne cenowo
  4. łatwe do wdrożenia

Takim oprogramowaniem jest GIS.Box – platforma do współpracy na mapach. Dzięki GIS.Box możliwe jest “poukładanie” obiegu danych przestrzennych w firmie. Konkretne przykłady są opisane w w lekko fabularyzowanych historiach wdrożeń. Po wdrożeniu GIS.Box Twoja firma zyska wszelkie narzędzia do tego, żeby:

  1. każdy pracownik, niezależnie od wyszkolenia, posiadał dostęp do aktualnych map niezbędnych do jego pracy
  2. wyeliminować przesyłanie plików źródłowych e-mailem
  3. znacznie przyspieszyć proces decyzyjny w oparciu o dane przestrzenne.

Czy artykuł był pomocny?