Jak najlepiej wdrożyć GIS.Box?

Nie ma jednej metody. Pewne jest to, że do skutecznego wdrożenia niezbędne są:

  1. sprawny GISowiec, który rozumie procesy w firmie,
  2. wsparcie Zarządu/Kierownictwa, ponieważ wdrożenie może wymagać zmian w procesach w firmie

Do skutecznego wdrożenia wcale nie jest potrzebny GIS Support. Mamy przykłady, gdzie firmy doskonale poradziły sobie same.

Jak to przebiega w praktyce?

Na początku przeważnie jest irytujący (kosztowny, generujący ryzyko) proces (lub brak procesu z powodu braku odpowiednich narzędzi), np:

  1. konieczność generowania ciągle tych samych zestawień przez GISowca (i odwrotnie: ciągłe oczekiwanie od GISowca na aktualne dane)
  2. konieczność cyklicznego przesyłania gigantycznych plików do współpracowników,
  3. długotrwałe wyszukiwanie wszystkich dostępnych informacji nt. lokalizacji,
  4. konieczność wielokrotnego wyszukiwania tej samej informacji i brak narzędzia do archiwizowania tych wyszukań.

Wtedy zaczyna się poszukiwanie wsparcia/narzędzia. Skoro to czytasz, to prawdopodobnie jesteś na tym etapie. Najlepiej się wtedy z nami skontaktować, opisać tej irytujący proces i umówić na 60 minutowe spotkanie. Z naszej strony, na spotkaniu obecne będą dwie osoby: analityk oraz Twój przyszły opiekun, czyli osoba, która zna Twoją firmę, zna GIS.Box i będzie Cię wspomagać w korzystaniu z Systemu. Na spotkaniu pokażemy jak Twój irytujący proces można przeprowadzić z wykorzystaniem GIS.Box. Ostatnim elementem spotkania będzie utworzenie dla Ciebie i Twojego zespołu dostępu do wersji demo, którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Zapytasz o cenę, a my odpowiemy, że cennik jest transparentny, opublikowany na stronie. Ustalimy czy chcecie ofertę już teraz, czy później.

Co będzie później?

Po spotkaniu zdasz sobie sprawę, że na spotkaniu wszystko szło świetnie, ale bez naszego wsparcia jest trochę trudniej. Na szczęście mamy materiały szkoleniowe (Szkolenie Administratora), dzięki któremu, w kilkadziesiąt minut zaczniesz konfigurować GIS.Box pod Twoje potrzeby. Po wewnętrznych konsultacjach zdecydujecie, czy GIS.Box jest dla Was, czy nie. Jeśli nie, to nie ma problemu. Pewnie zapytamy o powody dlaczego uważacie, że nie, zapytamy czy możemy Was dodać do newslettera i poprosimy o zachowanie w miłej pamięci.

Jeśli jednak uznacie, że GIS.Box jest dla Was, to świetnie! Od tego momentu proces zawsze biegnie różnie:

  1. zaczynamy rozmowy z Waszym IT o instalacji na Waszym serwerze,
  2. zaczynamy rozmowy o większej liczbie procesów,
  3. ustalamy specyfikację narzędzia, którego Wam brakuje,
  4. ustalamy serię spotkań w celu “rozhuśtania” firmy z nowym narzędziem na pokładzie

A co po wdrożeniu?

Po rozhuśtaniu, Administrator GIS.Box ma wszelkie narzędzia ku temu, żeby samodzielnie włączać kolejne procesy do GIS.Box, bądź doskonalić istniejące. Macie kontakt do Opiekuna, do którego możecie się w każdej chwili zgłosić. Raz na jakiś czas dostaniecie informację o aktualizacji systemu.

Jeśli czujesz, że GIS.Box może pomóc w Twojej firmie, zostaw swój numer telefonu lub napisz, na pewno się skontaktujemy

Czy artykuł był pomocny?

Poprzedni artykuł

Wprowadzenie