QuickPrint

Narzędzie pozwalające na wykonanie szybkiego, atrakcyjnego wizualnie, wydruku aktualnego stanu widoku aplikacji w układzie poziomym w formacie A4.

Narzędzie uruchamia systemowe okno wydruku, dzięki czemu możliwe jest zlecenie wydruku bezpośrednio na wybraną drukarkę.

  1. Na wstążce panelu mapowego kliknij narzędzie Szybki wydruk
  2. Korzystając z okna systemowego zapisz wynik analizy zasuw do PDF lub wyślij na drukarkęJak wydrukować wynik analizy z karty Info?

Uwaga!

Narzędzie wykorzystuje funkcjonalności przeglądarki. Obecnie wszystkie nowoczesne przeglądarki stopniowo wykluczają nieszyfrowane połączenia ze względów bezpieczeństwa. Adresy, które zaczynają się od http:// a nie https:// powodują wyświetlenie błędu w przeglądarkach.

Niestety dotyczy to większości usług WMS, które są dostępnie tylko jako usługi nieszyfrowane. System wyświetla je w Oknie Mapy, ale przy próbie wygenerowania wydruku przeglądarka blokuje treści (plików dostępnych przez WMS) bez https://.

Jak można temu zaradzić?

W szczególnych przypadkach rozwiązaniem może być zastosowanie tzw proxy, czyli “przepuszczenie” odpowiedzi z serwera WMS np. przez Geoserver. Link do artykułu jak to wykonać.

 

Czy artykuł był pomocny?

Następny artykuł

Raport o działce